Konut kedisi ile ev almak için 5 neden

Konut kedisi ile ev almak icin 5 neden

Günümüzde mortgage sistemini bilmeyen veya duymamış kişi sayısı sanırım yoktur. Kulaktan dolma dahi ola bazı bilgiler ve detaylar edinmiş az çok bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Bu sistemle ilgili tam olarak ikna olmamış veya avantajları hakkında bilgi sahibi değilseniz, yazımızda detaylarını bulabilirsiniz. Kirada oturuyorsanız eğer son 10 yılda ödediğiniz kira bedelini hesaplayarak, bu bedelle ev sahibi olabileceğinizi anlayacaksınız.

Son birkaç yılda ülkemizde kullanılmaya başlanan motgage sistemi ile konut satışlarında artış yaşanmış ve düzenli bir şekilde artış devam etmiştir. Bunun en büyük sebebi sistemin ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlanması ve güven konusunda verdiği avantajlardır. En başlıca avantajı 10 yıllık vadeyle sabit taksitler ödeyerek, faiz veya kurlardan etkilenmeden sabit taksitler ödenmesidir.

Ev sahibi olmak ülkemizde emeklilik ve uzun vadeli hayal olmaktan çıkıp, bu sistem sayesinde yakın dönemde gerçekleşebilir hale gelmiştir. İlk olarak bu sistemi tanımak ve avantajları hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Sizlere mortgage ile ev sahibi olmak için 5 nedenden bahsetmek istiyorum.

1.Kira öder gibi ev almak.

Mortgage sistemini sorduğunuzda insanların aklına gelen ilk cümle “kira öder gibi ev almak” olacaktır. Ülkemize de bu sloganla giriş yapan mortgage sistemi, kısa sürede geniş kitlelere yayılmış ve tanınır olmuştur. Her ay kira ödemek yerine, 10 yılda ödediğiniz kira bedeli ile ev sahibi olabileceğinizi anlayacaksınız. Kira artışlarınızı ve kirada oturduğunuz mülke yaptığınız masrafları da düşündüğünüzde kredi almanın iyi bir karar olduğunu anlayacaksınız.

2.Taşınma derdine son.

Taşınma konusu ister konut ister işyeri olsun, her insanın korkulu rüyasıdır. Özellikle kiracısı olduğunuz mülklerde kira sözleşmeleri sizi bir yere kadar koruyabilir. Hatta kira sözleşmesi yapılmadan kiracı olunan mülklerde vardır ve bu mülklerde daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalırsınız. Her taşınma size ek masraflar ve yıpranma sorunları doğurur. Taşındığınız evde çıkacak ekstra masraflar, nakliye giderleri, elektrik, su, doğalgaz gibi masraflar ve eşyalarınızın her taşınmada yıpranması, bütçenize ek masraflar getirecektir. Kendi evinizi almış olmak sürekli taşınma derdinizi kökten çözmüş olacaktır.

3.Birikimlerinizi değerlendirin.

Biriktirmiş olduğunuz paranız ve birikimleriniz ile ev almanız mümkün olmayabilir, fakat alacağınız kredide yüklü bir ödeme yapmanızı ve daha az miktarda kredi ile ev sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında taksitlerinizi öderken bir sahibi olmuş olmanız, sizin için en büyük ve rahatlatıcı teminat olacaktır.

4.Gelecek için doğru yatırım.

Kısa vadede değerlenen bir yatırım gibi görünmeyen konut alımı, şüphesiz uzun vadede en karlı ve doğru yatırım olacaktır. 10 yıllık bir dönemde para biriktirdiğinizi ve bir ev sahibi olduğunuzu düşünün, mortgage sistemi ile bu kadar uzun süre beklemeden hayalinizdeki evden daha iyi şartlarda ev sahibi olabilirsiniz. Uzun vadede değerlenen mülkünüz sayesinde, geleceğe dönük karlı bir yatırım da yapmış olursunuz.

5.Paranızı çöpe atmayın.

Kira bedelleri bütçemizde oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. Kirada oturduğumuz evlerimizi de belirleyen ilk faktör kira bedelinin ne kadar olduğudur. Bütçemize uygun olması için birçok isteğimizden vazgeçip, bazen küçük, bazen bakımsız evlerde oturmak zorunda kalırız. Tüm bu sıkıntıları göz önüne aldığınızda size ait olmayan bir eve yaptığınız masrafları, kendi eviniz için yapmak ve kredi ödeyerek ev sahibi olmak, almış olduğunuz en doğru karar olacaktır.

Yorum Bırakabilirsiniz.