İşletmenizi Büyütmenin 5 Yolu

isletmenizi büyütmek

İşletmenizi Büyütmek İçin 5 Yol

 

  1. Müşterilerinizi satıcıya dönüştürün.

En iyi reklam insandır sözünden hareketle, müşteri tavsiyeleri, var olan müşterilerinizle bağlantı kurmak ve yeni gelir kaynakları elde etmek için en etkili yollardan biridir. Müşterileriniz için hazırlanan “Bir arkadaşına öner” kampanyası düzenlemek ve yönlendirdikleri kişiler için indirim kuponları veya hediyeler hazırlamak etkili bir çözümdür.

İşletmenize sadık bir müşteri tabanınız bulunuyorsa, bu yol oldukça başarılı olacaktır.

 

  1. Yetki vermek önemlidir

İşletmeler hızlı bir şekilde büyüdüğünde, işgücü genellemesinde görev ve sorumluluklar tam olarak tanımlanmaz. Bu nedenle işyerinde her işi herkes yapabiliyor. Bu da işin tam ve doğru yapılmamasına neden oluyor. İşveren, iş alanı ve iş durumuna göre yetki vermelidir. Böylece net iş tanımları oluşur ve şirketin iş akışı kolaylaşır.

 

  1. Ürün yelpazenizi geliştirin.

Yenilikçi şirketlerde düzenli olarak büyüme planına göre yeni ürün ve hizmetler geliştirirler. Her yönetici yeni ürünlerin şirkete sağlayacağı kazanım ve stratejik önemin farkındadır. Bu nedenle artık yenilikçi şirketler ayakta kalabiliyor.

 

  1. Farklı pazarlara açılın.

Günümüzde küçük işletmelerin küçük bir kısmı denizaşırı ihracat yapıyor. İhracat yapmayı hedefleyen küçük şirketlerde en büyük sorun iletişimdir. Kendi ürün veya hizmetinizin nasıl satış pazarında yer alacağı hakkında yerel ve küresel satış kültürünü öğrenmelisiniz. Ancak bu şekilde yeni pazarlara açılabilirsiniz.

 

  1. Kendinizi otomatikleştirmeyi öğrenin

Şayet zamanınızın büyük çoğunu günlük yapmanız gereken sıradan işler üzerinde harcıyorsanız, bu konuda teknolojik bir çözüm arayışına girebilirsiniz.

Teknoloji zamanınızı doğru kullanarak, organizasyonlarınızı güçlendirir, verimliliğinizi artırır ve operasyonlarınızın genişlemesine yardımcı olur. Ancak teknolojiyi de iyi ve doğru kullanmak gerekir. İhtiyaçlarınızı ve işletme gerçeklerinizi dengede tutmak durumundasınız.

Bu yalnızca hangi teknolojiye yatırım yapılacağının yanında operasyonlarınızı da nasıl etkileyeceği anlamına da geliyor.

Yorum Bırakabilirsiniz.