Facebooktan para nasıl kazanılır

Facebooktan para nasil kazanilir

Facebooktan para nasıl kazanılır

Bu makalede  facebooktan paranın nasıl kazanılacağını facebooktan para kazanma yollarını ve  hususlarını sizlere sunuyoruz.

Günlük hayatınızda ev, iş, çocuklar gibi çoğu işle uğraşmaktasınız ve maddi kazancınızda bir artış yok ise veya gelirinize katkıda bulunmak istiyorsanız facebookta geçirdiğiniz zamanı paraya dönüştürebilirsiniz. Facebook nedir biraz onu açalım.

Facebook nedir?

Sosyal paylaşım platformudur. İnsanların iletişim kurmasını bilgi ve dosya alışverişini sağlayan programlarla dolu kullanıcı sayısı milyonları aşmış bir sistemdir. Aslında  facebook para kazanma şekli olarak da düşünülmelidir. Çünkü bu sistemi geliştiren kişiler maddi hususta geri dönüşüm sağlamak amacıyla reklam kullanılan bir araç olarak vardır.

Facebook kullanarak internetten para kazanma sistemi biraz reklama dayalıdır. Bir takım reklam şirketleri bu fırsatı yaratan imkanlar tanımaktadırlar.

Facebooktan para nasıl kazanılır

İlk önce facebook hesabınızı ne şekilde kontrol edileceğini gizlilik ayarları, profil, beğeniler gibi konuları iyi takip etmeli ve hakim olmalısınız. Facebooktan gelir elde etmeniz yoksa zor olacaktır. Ciddi çalışmalar da bulunmalısınız. Sayfalarınızı güncellemeli  veher daim yeni paylaşımlarda bulunarak değişiklik yapmalısınız. Şimdi ise facebooktan para kazanmanın yolu nedir sorusuna cevap bulalım.

Facebook profil reklamı koymak

Öncelikle bir facebook adresi açmalısınız.. Facebook ta görüntünüzü ortaya çıkarın ve  sonra profilinize eklenti reklam yerleştirmeyi sağlayın. Onay aldıktan sonra sonra reklam yayınlanmaya girecektir.  Bu reklam yayınıyla siz de facebooktan para kazanmaya başlayacaksınız.

Facebook’ta sayfa açarak para kazanın

Bir facebook sayfası açarak ve beğeni sayısı ile üye sayınızı artırın ve para kazanın. Sayfanın büyümesiyle yeni sayfalar açarak, ana sayfadan diğer sayfaların beğeni sayısını arttırma suretiyle para kazanma sağlayacaksınız.

Facebook özel reklam paketleri yaratın

İlk olarak facebook hesabınıza yayıncı hesabı eklemelisiniz. Ödemelere birde pay pal adresi almak gerekiyor. Daha sonra reklam kodu uygulamanız hakkında size sunuluyor. (Bu reklam kodu için, url uygulama ismi v.s bilgiler gereklidir) Reklam uygulamasından sonra tıklama istatistiklerini ayarlayarak kontrol edebiliyorsunuz.

Kazancınızı belirlenen miktar olduğunda hemen pay pal hesabınıza isteyebilirsiniz. pay pal hesabınızdaki parayı İsterseniz TL olarak kendi banka hesabınıza gönderirsiniz. Bu sistem ile özel reklam paketlerini sizde facebook ile gelir elde etme şansı yakalarsınız.

Facebookta satış ortaklığına üye olmakla, satış ortağı olacağınız maddeleri facebookta tanıtma suretiyle ürünlerin satışı ile  %60’ kar oranı komisyon sağlayabilirsiniz.. Facebookta urllerini  tanıtmak ürünlerine satış ortağı olacağınız ürünü paylaşmakla sağlarsınız.. İsterseniz bu urlleri yüz binlerce üyesi olan guruplar ile paylaşarak ya da çok büyük facebook sayfalarının yöneticileriyle görüşerek ufak ücretler öder ürün urlini bölüştürme imkanı sağlarsınız. Bu sayede tanıtımınızdan 10 TL kazanırsınız.. Facebook reklamı oldukça popülerdir ve yüz binlerce şahsa tıklamayla  erişir.

Satış ortaklığı yapmak istediğiniz ürünler de sorumluluk size ait değildir, ürün sahipleri tek muhattapdır. Siz yalnızca komisyoncusunuzdur. Mesela %50 komisyonlu bir ürün satıyorsunuz ve bu ürünün fiyatı 50 TL’yse satılan ürün ile siz 25 TL kazanmış olursunuz.

Yapılacak prosedür verilen satış urllerini facebook, sayfalarında ve guruplarında paylaşmak ya da paylaşımı sağlayan müşterileri ürünlerin olduğu resmi internet sitesine yönlendirmektir. Bu biçimde payınıza düşeni alma şansınız olur.

Bu kolay prosedürleri yaparak para kazanmak için ürün gereklidir. Bir ürüne satış ortağı olabilmeniz satış ortağı olan ağlara üye olmanız şarttır. Bu hususta dünyada en tanınmış Cliclbank’ın Türk sürümü vardır.

Facebooktan para kazanmak sorun olur mu?

Facebooktan para kazanma işi yasaldır ve sorun olmaz. Bu uygulamalar modern internet teknolojisi olan ve çoğu şirket tarafından bilinen sosyal medya pazarlaması şeklindedir. Türkiye’de yeni oluşan ve büyük şirketlerin birçoğunun kullandığı bu yöntemler özellikle Kanada, ABD, ve Avrupa’da yaşayan, internet kullananlar tarafından 10 yıldır ev ve ofis gibi yerlerde uygulanır.

Yorum Bırakabilirsiniz.