Bowling salonu nasıl açılır

Bowling salonu nasil acilir

Bowling salonu nasıl açılır

Bu konuda sizlere bilgi vererek nasıl bir yöntem uygulamanız gerektiğini anlatacağız.

Bowling salonu açmak isteyenler için

Ülkemiz de bu zamanlarda içinde içerisinde insanların ekonomik sorunlarla en fazla boğuştuğu dönemlerden biridir. Dünyada ve ülkemizde aşağı yukarı beş yıldır devam eden ekonomik kriz kişileri artık psikolojik ve birçok açıdan zorlayacak düzeye getirmiştir. Bu anlamda yoğun prosedür temposundan ve sıkıcı sosyal yaşantıdan kendisini kapattığı kutunun içinden ayrılarak birden fazla insan hafta sonları eğlenmek için farklı etkinlikler aramaya başlıyorlar.

Bowling salonu açmak için neler gerekir

Ülkemizde yapılan etkinliklerden bazıları hafta sonu halı saha maçı yapmak, arkadaşlarla kafeye gitmek,alışveriş merkezlerini gezmek ve bowling oynamak olmaktadır. İnsanlarımızın ekonomik sorunlardan ve kötü haberlerden nedeniyle can sıkıcı olan bu günler içerisinde bowling salonunda keyifli vakit geçirme arzuları son derece artışa geçiyor. Oldukça  kolay bir oyun olan birlikte çoğu insanın aynı anda eğlenebileceği bir etkinlik olan bowling; oldukça popüler bir salon oyunudur. Alışveriş merkezlerinde yer alan Bowling salonları oldukça rağbet görmektedir.

Bowling salonu açmanın maliyeti nedir

Bowling salonu açmanın 100 bin TL gibi maliyeti bulunur. Bu nedenle en az yüz bin lira sermaye gerekir ya da bir kredi çekerek açma imkanı bulabilirsiniz. Az sayıda bulunan bowling salonları da kendisine ait müstakil bir arazi içerisinde de olabilir. Biraz daha Amerikan şeklinde olan müstakil bowling salonlarını kurmak alışveriş merkezi içindeki salonlara göre çok daha maliyetlidir Bowling salonu etrafında güzel vakit geçmesi için atmosfer yaratmak gereklidir. Çünkü insanlar yalnızca oynamak için gelmezler. Bu açıdan oldukça donanımlı bir bowling salonu oluşturmak oldukça külfetli bir iş olacaktır. Ancak getirisi buna değer. Çünkü kazanç olarak aylık ortalama 40-50 bin TL kazanç bırakmaktadır. Eğer sermayeniz varsa düşünülecek işler arasına bunu ekleyebilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz.