Güneş Enerjisi Şirketi Açmak

Gunes enerjisi sirketi kurmak

Güneş Enerjisi Şirketi

Dünyada yenilenebilir enerji, enerji üretimi alanında hızla büyüyen bir sektör halini almıştır. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre 2035 yılında elektrik üretiminin %17’si yenilenebilir enerjiden sağlanabilecektir.

Yenilenebilir enerji su gücü, rüzgâr, güneş enerjisi ve biyo-yakıtı kapsar. Alternatif diğer enerji kaynaklarının enerji piyasasındaki hızla artan payı, teknolojik gelişmeler ve vergi oranında yapılan iyileştirmeler sayesinde, bu alanda çalışan şirketlere büyük imkânlar sunmaktadır. Yatırım için siz de güneş enerjisi ile ilgili bir şirket açarak, yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Güneş enerjisi şirketi açmak için ne yapılmalıdır?

1 – Güneş enerjisi ile ilgili ürün ve hizmetlerin listesini hazırlayın

Güneş enerjisi firmaları, güneş enerjisinden faydalanmak için kullanılan tüm donanım ve malzemelerin endüstriyel üretimini veya montajı ve danışmanlık hizmetleri sunabilirsiniz.

2 – İş fırsatlarını takip edin

Faaliyet göstereceğiniz her güneş enerjisi alanı hakkında yapılan yeni araştırmaları inceleyin. Her yeni fikir için potansiyel kullanım alanlarını ve pazar payını analiz edin. Hangi alanda yatırım yapacağınıza karar vermenizi kolaylaştırmak için, bu fikirleri başarı durumlarına göre sıralayın ve bu sıralamaya göre hareket edin.

3 – Güneş enerjisi işi için yasal dayanağını belirleyin

Bağlı olduğunuz belediyenin internet adresine girerek, başvuru formunu doldurun. Bunun için sizden istenecek olan; vergi kimlik numarası, işyeri açma ve meslek lisansıdır. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra, belediyeye başvuru formu ile birlikte başvurunuzu yapın. İşletmenizin başarılı bir şekilde sürdürülebilirliği için gerekli olan ruhsat ve izinleri mutlaka almalısınız. Ayrıca vergi dairesini de atlamayın ve gerekli vergi işlemlerinizi halledin.

4 – Finansmanı garanti altına alın

Yeni kurulacak bir güneş enerjisi şirketinin donanım, malzeme, eğitim ve araştırmalar için oldukça fazla sermayeye ihtiyacı olur. Devlet teşvikleri, özel yatırımcı firmalar ve ticari bankalar ile para akışını garanti altına alın.

5 – Sertifikanız olsun

Sunmayı planladığınız hizmet veya üreteceğiniz güneş enerjisi ürünleri için gereken sertifikaları alın. Sertifika, devlet projelerine teklif vermeniz için gereklidir, ayrıca daha fazla müşteri adedine ulaşmanızı kolaylaştırır. Bu müşterinin size güvenmesinde önemli bir etkendir.

6 – Güneş enerjili ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satışa sunun

Hizmetlerinizi ilgili işletmelere veya mal sahibi kişilere pazarlayın. Mutlaka devletin açtığı ihalelere katılın. En fazla etki için ve satış potansiyeli için gereken pazarlama gideri için vergi indirimlerini kullanın. Yenilenebilir enerji sertifikalarınız standartlara uygun hale getirin.

Yorum Bırakabilirsiniz.