Halı saha açmak için devlet desteği almak

Hali saha acmak icin devlet destegi

Halı saha açmak için devlet desteği almak

Halı saha açmak için devlet desteği alabilmek için gerekli olan evraklar ve açmanın maliyeti halı saha için neler gereklidir, hangi belgeler isteniyor, ne kadara mal olur gibi birçok sorunun cevabını bu şekilde bulmak üzere bu makaleyi de  sizlere sunuyoruz

Halı saha açmak için ne yapmak lazım

Ülkemizde oldukça popüler olan futbol  merakı;  erkekleri  bu konuda arayışa sürüklemektedir.  Bu nedenle halı sahalar oldukça popüler olan futbol oynama yerleri olarak tüm erkeklerin ilgisini çekmektedir.  Herkes tarafından meraklı olunan futbol spor dallarında en çok ilgi kazanan oyunlardan birisidir.  7 den 77 ye herkesin spor yapabilmek amacıyla halı saha maçı yapmaları bu konunun ne kadar önemli olduğunu göstermesine yol açmaktadır. Yoğun ilgi gösterilen halı sahaların  işletmesini yapmak oldukça mantıklı ve doğru bir yatırım aracıdır. Ancak bunun yanında halı sahanın bazı dezavantajları da vardır; bunların arasında en önemli dezavantajı, yıpranma payının yüksek olması gibi problemler ortaya çıkmasıdır.

Halı saha açmak kaça mal olur 

Halı saha açmak için gerekli olan sermaye 100.000 TL civarındadır bu sermayeyi temin edebilmek için işyeri kredisi kullanma imkanınız olabilir.

Halı saha açmak için ne yapmak gerek 

Halı sahanın açılmasından başka ekstra bir maliyeti bulunmamaktadır; halı saha açtıktan sonra aylık olarak gelir elde etmenin saat başı kazandığınız 100 TL ile 150 TL arasında olmasıyla oldukça yüklü miktarda bir  kar  bırakmaktadır. Halı saha yatırım yapıldıktan sonra sürekli gelir elde edilebilecek bir iş imkanı sunmaktadır. Ülkemizde futbola ilginin yoğun olması; düzenli olarak turnuvalar, promosyonlar gibi birçok etkinliklerinizi yaparak daha da kazanç artırabilme imkânına sahip olabilirsiniz. Özellikle hafta sonları erkekler arasında müsabakalar yaparak ya da yıllık abone bağlayarak daha düzenli bir gelir elde etme şansınız olacaktır. Ortalama olarak bir halı sahanın aylık geliri 25.000 TL civarında bulunmaktadır. Amortisman bedelleri bu gelirin yüzde 25’lik kısmını kapsar. Son derece yüksek bir gelire sahip olan halı saha işletmesi oldukça karlı bir yatırım olarak değerlendirilebilir. Böyle bir düşünceniz varsa ve bunun yanında sermayeye sahipseniz; bu fikri değerlendirmeniz ile  karlı bir yatırım sağlayabilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz.