Kahvehane açmak için ne yapmak gerekir

Kahvehane acmak

Kahvehane açmak için ne yapmak gerekir

Özellikle son yıllarda yüksek oranda işsizliğin oluşması kahvehanelerin dolmasına ve işsiz birçok gencin bu mekanlarda zaman geçirmesine neden olmaktadır. Kahve kültürü hayatımızın içerisinde uzun yıllardır sürekli olarak vardır. Genelde çalışma hayatından sonrasında bile kahvelere takılarak vakit geçiren erkek sayısı oldukça yüksek oranda bulunmaktadır. Bu nedenle kahvehane açmak oldukça karlı bir iş olarak görülmektedir. Bu kahvehanelerde eğlenmek zaman geçirmek ve oyunlar oynamak için erkekler sözleşerek bir araya gelirler ve genelde saatlerce kahvehanelerde takılırlar; vakit geçirmek için en çok tercih edilen mekanlar arasında yer alan kahvehaneler düzenli olarak işletildiği takdirde iyi bir kazanç kapısı olmaktadır.

Kahvehane açmak isteyenlere ipuçları

Genelde akşamları vakit geçirmek için kahvede takılan erkeklerin sayısı oldukça yüksektir sizde bir kahvehane işletmeciliği yapmak istiyorsanız mahalle araları dahil her yerde kahvehane açabilmeniz mümkündür. Tabii bu kahvehane kültürü bulunan mevkie göre lüks ya da sıradan olabilir. Çok fazla sermayeye sahip değilseniz basit bir kahvehane açmak için çok yüksek maliyetler gerekmez; sadece bir çay ocağının, masa, sandalye, kap kaçak  olması yeterlidir. Tabii bunun yanında Okey, tavla, kağıt oyunları gibi birçok oyunların da bulundurulması şarttır. Genelde akşamları iş yapabilen ortamlar olan kahvehaneler geç saatlere kadar faaliyet gösterirler; sizde açtığınız kahvehane içerisinde farklı uygulamalar yaparak müşteri potansiyelinizi yükseltebilirsiniz.

 Kahvehane açmanın maliyeti ne kadardır

Sektörde bir anlamda işlem yapmanız gereklidir. Aşağı yukarı ortalama olarak 150 bin liralık bir sermaye kahvehane açmak için gerekli olan miktardır. Sermayede kullanmanız için tasarım ve iş yerinde gerekli olacak birçok malzemenin alınması da  belgelerde bunun içine dahildir. Kahvehaneniz de meşrubat çay kahve ve tost gibi bazı yiyecekler satmanız bunun yanında oyun ortamı yaratmanız ile aylık olarak ortalama 5 bin TL arasında kazanç sunacaktır.

Yorum Bırakabilirsiniz.