Manav açmak için ne yapılmalıdır

Manav acmak icin

Manav açmak için ne yapılmalıdır

Sebze ve meyveler insan hayatında gıda açısından en önemli ihtiyaçlardan birisidir; özellikle çocukların gelişme çağında sebze ve meyve tüketmeleri ve bu meyve ve sebzelerin organik olması oldukça önem taşımaktadır.  Anne babaların bu konuda çok fazla dikkat ettiği unsurlardan birisidir. Bu yüzden genelde manavlardan alışveriş yapmayı daha uygun bulurlar çünkü manavlarda sebze ve meyvelerin genelde en sağlıklısı ve en organik olanları satılmaktadır. Bu yüzden güven arz eden bu durum manavların oldukça iş yapması açısından önemlidir. Bu sayede işyeri olarak iyi gelir elde edilebilen bir dükkan sınıfıdır.

 Manav dükkanı açmak için ne yapmalı

Ticari olarak manav dükkanı açmak isteyen kişilerin dikkat edeceği birçok husus vardır bunların başında tedarikçinizin çok sağlam olması ve ürünlerin yüzde yüz organik olarak yetişmiş olması çok önem taşımaktadır. Manavların genelde semt içerisinde insanların daha çok alışveriş yapabileceği kitlelerin olduğu kısımlarda açılması önem taşımaktadır. Büyük bir kitleye hitap edebileceğiniz manav  dükkanında her şeyden önemlisi gösterişli temiz ve düzenli bir dekorasyon oluşması şarttır. Öncelikle güven arz ettiğiniz takdirde o semtte birçok açıdan çok iyi gelir elde edebilirsiniz; manav dükkanı açmak istiyorsanız ürünlerin kalitesinin mutlaka iyi bir şekilde denetliyor olmanız gerekmektedir.

Manav dükkanı açmak için ne kadar maliyet gerekir

Ortalama olarak bir manav dükkanı açmanın maliyeti 15.000 TL civarında olabilmektedir. Tabii ki bunlar için gerekli olan raflar, dükkanın temizliği, belediye ve belediye dışında maliye gibi birçok alanda resmi prosedürleri de yerine getirmeniz gerekmektedir. Tüm bunların hazırlanmasından sonra aylık ortalama olarak 10.000 TL gelir elde etmek imkânına sahip olabilirsiniz. Ancak bütün işlemlerde sağlam ve düzgün bir şekilde güven arz edecek davranışlar içerisinde olmanız ve satış yapmanız gerekmektedir.

Organik olarak bulunduracağınız ürünler; günümüz içerisinde artık GDO’lu ürünlerin çok fazla olmasından dolayı tercih edilebilir şansını daha fazla  artıracaktır.Manav dükkanı açmak için gereken sermaye Eğer bir kimlik varsa o şekilde karşılayabilirsiniz ancak bir birikim sahibi değilseniz bankalardan kredi çekerek bir dükkan açabilirsiniz

Yorum Bırakabilirsiniz.