Oto Yıkama Dükkânı Nasıl Açabilirim

Oto yikama acmak istiyorum

Oto Yıkama Dükkânı Nasıl Açabilirim?

Uzun yıllardır oto yıkama ekipmanları tedariki sağladığımızdan dolayı,  oto yıkama açma konusunda yeterli deneyime sahip olduk. Oto yıkama açmaya karar verirken,  iyi bir analiz yapmak,  doğru bir işletme yeri seçmek ve finans konusunda doğru karar vermek gerekir.  Bu yazımızda oto yıkama açarken,  dikkat etmeniz gereken bazı hususları,  sizin için hazırladık. Umarız işinize yarar.

1- Oto yıkamanın yeri

Bazı işletme aynı başarıyı göstermeyebilir.  Bunun nedeni; işletmenin ihtiyaç duyulan bir lokasyonda açılmalıdır.  Oto yıkama açacağınız yeri çok iyi analiz etmelisiniz. Çünkü doğru yerde açılmayan bir oto yıkama,  istenen başarıyı sağlayamaz.  Doğru yeri belirleyebilmek için,  trafik,  araba yoğunluğu ve işletme alanının uygunluğu gözden geçirilmeli ve iyi analiz yapılmalıdır.

2- Rekabet analizi

Oto yıkamayı açacağınız bölgede,  diğer oto yıkama firmaları ile ilgili araştırma yapın. Açacağınız işletmenin,  onları ne kadar etkileyeceğini hesaplayın.  Bu işletmelerin,  müşteri potansiyeli,  araç başı yıkama fiyatları ve dış görünüşleri ile ilgili bilgi toplayın. Eğer bulunduğunuz bölgede uzun süredir var olan bir oto yıkamacı varsa,  bu sizin açacağınız oto yıkama için risk oluşturur.  Tüm bu analizleri doğru şekilde yaptığınızda,  başarılı bir işletme ortaya çıkacaktır

Yorum Bırakabilirsiniz.