KOSGEB’in hibe kredileri

kosgen nedir kredileri nelerdir

İş kuracaklara 50 bin lira hibe kredi

İş kurmak isteyene girişimcilik için 50 bin liralık hibe kredi KOSGEB tarafından her yaştaki girişimcilere verilmektedir. Devlet destekli olarak iş kurmak isteyen erkek, kadın, genç, çiftçi, emekli, işsiz her insan 50 bin lira hibe kredi başvurusunda bulunabilir.

 50.000 lira KOSGEB’den kredi nasıl alınmaktadır

2016 yılında KOSGEB’in belirlemiş olduğu 50.000 liralık girişimci destek kredisi ve hibe kredisi almak için KOSGEB’e başvurmak gereklidir.  Bu krediyi almak için belirlenen Kredi şartlarının mutlaka yerine getirilmesi gerekmektedir.  Hibe kredinin yanı sıra destek kredisi olarak 100 bin lira faizsiz kredi uygulaması yapılmaktadır. Bu kredi alma sonucunda 3 yıla kadar da gelir vergisi ödenmemektedir; yeni işyeri açanlar için hibe ve teşvik kredileri almak üzere mutlaka KOSGEB’e müracaat etmek gereklidir.

KOSGEB kredisine nasıl başvurulur?

KOSGEB’in hibe kredisine başvurmak için öncelikle girişimcilik eğitimi kurs başvurusu yapmak üzere tarihini öğrenmek şarttır. Ona göre başvurunuzu yaparak  70 saat olan Kurs süresini tamamlamanız ve sertifika almanız gerekmektedir. Daha sonra alınan bu sertifikanın sonunda  iş yerinin planının hazırlanması ve projelendirilmesi gereklidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ve işyerinin açılmasından itibaren faturalandırıldığı giderleriniz ölçüsünde; 50 bin liralık hibe kredisi kullanılır.

KOSGEB’in hibe kredileri 

KOSGEB işyeri açmak isteyenlere verdiği  50.000 liralık hibe kredisi yanı sıra 100 bin liralık sıfır faizli destek kredisi de vermektedir.  100 bin liralık faizsiz kredi alımında 2 yıl sonra ödenmeye başlanmaktadır. 24 eşit taksitte ödenen bu krediyi işyeri sahipleri de alabilmektedir. Öncelikle KOSGEB’in kursuna katılmak ve alınan sertifika sonucu iş planı hazırlamak gereklidir; hazırlamış olduğunuz planın ve projenin kabul edilmesi sayesinde kosgep kredisi verilmektedir.

KOSGEB tarafından şehit ve gazi yakınlarına ev hanımlarına terör mağdurlarına çeşitli destekleme kredileri verilmektedir devlet tarafından ekonominin kalkınması için uygulanan hibe ve teşvik kredileri birçok kişi için iyi bir fırsat olabilmektedir. Ayrıca esnaflar için iş yerini büyütme yeni malzeme anlar şube açma bayilik alma gibi bir takım genişleme çabaları içerisinde de destek kredisi ve teşvik kredisi alınabilmektedir Eğer siz de işyeri kurmak
istiyorsanız 50 bin liralık hibe kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz.