Bayilik veren firmalar

Bayilik veren firmalar

Eğer ‘’kendi işim olsun kendi başıma işimi yapayım’’ diyorsanız ve bu yönde girişimci olmak istiyorsanız hazır marka olmuş sektörlerde bayilik alarak iş kurma imkanı bulabilirsiniz. Eğer kendi işinizi kurmak istiyorsanız Franchise bazı kampanya dönemleri oluşmaktadır. Franchise Bedeli almayan firmaların dahil olduğu söyleniyor.

Franchise sektörünün en çok talep edilen markaları arasında yer alır. Türkiye’nin her tarafında Franchise talepler almaktadırlar. Bazıları ulusal pazarın öncüleri olarak bazıları da dev Global zincirlerin uzantısı olarak köklü bir geçmişe sahip yerel markalardan oluşuyor ya da henüz birkaç yıl önce kurulmuş yeni markalar da bu sektör içerisinde bulunuyor. Ancak ortak bir nokta olarak Franchise yatırım şartları girişimciler için avantaj yaratacak bir takım özellikler içeriyor olmasıdır. Hepsi kendilerine girişimcilere çekmek için belli kampanyalar dahilinde bu fırsatı tanıyorlar.

Gıda, gayrimenkul, eğitim, hizmet, takı, Restoran, cafe, tekstil ve daha birçok sektörde faaliyet göstermiş olan firmalar kendi işini kurmak isteyen yatırımcılara belli kolaylıklar sunuyor. Özellikle bu konuda girişimci olmak ve bayilik almak istiyorsanız iyi bir araştırma yapmalı ve hangi fırsatın daha sağlam olduğu yönünde araştırmalar sonucunda hareket etmelisiniz. Özellikle gıda sektörü franchise sektöründe en fazla bayilik kapsayan sektörler arasında yer alıyor. Üstelik bu sektörlerde bayilik almanız halinde daha hızlı gelişim imkanı ve iş yapma imkanı bulabilirsiniz.  Franchise sektöründe bayilik almak istediğiniz zaman mutlaka çok iyi bir araştırma yapmak ve imza atmadan önce gerekli olan tüm detayları öğrenmek önem taşıyor. Öncelikle firmaların da bu konuda girişimci olacak kişilere özel şartları bulunuyor; bu şartları taşımak ve bu şartlar dahilinde hareket etmek zorunluluğu bayilik veren firmalar için mutlaka yerine getirmesi gereken durumlar olarak karşınıza çıkacaktır.

Türkiye’de bayilik veren firma olarak oldukça geniş bir alan bulunmakta! Bu yüzden öncelikle yapmak istediğiniz iş dalını seçmeniz ve ona göre geniş bir araştırma yapmanız gerekiyor. Bu konuda interte yer alan bayilik veren firmaları inceleyerek fikir elde edebilirsiniz.

Michelin : http://www.michelin.com.tr/irtibat
Baymak : http://baymak.com.tr/tr/iletisim
Sakasu : http://sakasu.com.tr/tr/bayilik/kurumsal

 

Yorum Bırakabilirsiniz.