Eğlenerek Ek Gelir Elde Etmennin 10 Yolu

Eglenerek Ek Gelir Elde Etmennin 10 Yolu

EĞLENEREK  EK GELİR ELDE ETMENİN 10 YOLU

Bir çoğumuz tam zamanlı olarak çalıştığımız işlerimizden planlarımızı gerçekleştirmeye yetecek kadar para kazanamıyoruz. İhtiyaç duyulan şeylerin artması ve alım gücünün azalması nedeniyle ek işlere, dolayısı ile ek gelirlere ihtiyaç duyuyoruz. Yaşadığımız dönem kesinlikle bu açıdan son derece zor geçmekte. Bu nedenle elimizdeki tüm imkanları değerlendirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Tüm gün yoğun tempoyla çalıştığınız için, ek gelir elde etmek adına çalışacak enerjinizin olmadığını düşünmeyin. Sizinde tam zamanlı işiniz ile birlikte sürdürebileceğiniz bir ek iş mutlaka vardı. Gelin bu tür işlerden bazılarını birlikte inceleyelim:

Direksiyon Dersleri

Günümüzde artık ehliyet almak için yapılan direksiyon sınavları son derece katı bir biçimde, hata affetmeden yapılmaktadır. Bu sınavlarda tüm söylenenleri ve gerekenleri eksiksiz olarak yapmış dahi olsanız, son anda yapacağınız en ufak bir hatada sınavdan kalabiliyorsunuz. O nedenle direksiyon derslerinin önemi bir hayli arttı. Sizde bu durumu lehinize çevirerek direksiyon dersleri verebilirsiniz. Bu derslerden, ders başına 40 ila 100 liraarasında değişen tutarlarda para kazanmanız mümkündür.

İnternet Üzerinden Yatırım Yapmak

Yatırım yaparak olarak kısa vadede yüksek kazançlar sağlamanız mümkündür. Tabi aylık olarak cüzi miktarda ek gelirinde bütçenize  büyük katkısı olacaktır. Bu konu ile ilgili ücretsiz eğitimlere ve ayrıntılı makalelere göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Piyasaların gidişatını takip edip, doğru zamanda ve doğru yerlere yatırım yapıp gelir elde edebilirsiniz.

Sanal Sekreterlik Yapmak

Eğer sekreterlik ve yönetici asistanlığı yapmış biriyseniz, rahatça yapabileceğiniz bir ek iştir. Dilediğiniz her yerden bu işi yapabilir, birçok müşteri ile aynı anda çalışabilir ve oldukça iyi gelir elde edebilirsiniz.

El Emeği Üretim Yapmak

El becerilerinizi kullanarak son derece  eğlenceli bir şekilde para kazanmaya ne dersiniz? Demode denebilecek bu yöntem yıllardır hali hazırda uygulanmaktadır. Fakat şuan da iletişim araçları son derece kuvvetli olduğu için, içerisinde bulunduğumuz dönemde hatırı sayılır kazançlar sağlayacak konuma gelmiştir. Örgü örün, süslü şekerler yapın, bebek elbiseleri veya oyuncakları dikin. Gerisi sizin el becerilerinize ve hayal gücünüze kalmış, hadi kolay gelsin.

Youtbe Video Kanalı Açmak

Youtube üzerinden çektiğiniz videoları paylaşarak para kazanabilirsiniz. Size tavsiyemiz belirli bir alan seçip, o alan üzerinde yoğunlaşarak özgün videolar üretmenizdir. Bunun için hedef kitlenizi belirlemeli ve bu kitleye uygun videolar üretmelisiniz. Bu videoları çekerken eğlenip, aynı zamanda da güzel paralar kazanabilirsiniz.

Mum ve Sabun Süslemek

Bu süsleme işleri adet aşırı fazla olmadığı sürece çok fazla zaman gerektirmez. Bu durumda tam zamanlı çalışanlar için cazip gelecektir. Kendinize has süslemeler ve tasarımlar yapıp bunları internet üzerinden satabilirsiniz. Süslü mum ve sabunlar bu sıralar bayağı talep gören bir sektör haline geldi.

Takı Tasarlamak

Özellikle kadınların severek yapabileceği bir ek iştir takı tasarlamak. Akşam evinizde rahatça oturup bir yandan kahvenizi içip müzik dinlerken, bir yandan da bu işi yapabilirsiniz. El emeği göz nuru takılar son derece büyük paralara satılabildiği için, iyi kazanç elde  edebilirsiniz. Buna ters orantılı olarak kullanacağınız malzemeler ise son derece ucuzdur. Bu da demek oluyor ki kâr marjınız, son derece iyi olacaktır.

Yazı Yazmak

Yazı yazmayı seven ve kelimeleri doğru kullanmayı bilen insanların yapabileceği en basit işlerdendir. Hatta bu tip insanlar için bulunmaz bir nimet olduğunu söyleyebiliriz. Yapmanız gereken tek şey;  yazmak! İnternet üzerinden yayınlanan bloglar için veya haber siteleri için yazabilirsiniz. Akşam evinize geldiğinizde belirli bir zaman ayırarak yattığınız yerden yazılarınızı yazarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Tercümanlık

Bildiğiniz bir yabancı dil var ise bu dili, para kazanmak için kullanmak için vakit kaybetmeyin. Bu konuda özellikle internet üzerinden çok sayıda iş ilanı bulmanız mümkündür. Yine akşam evinize döndüğünüzde veya hafta sonu tatilinde birkaç saatinizi ayırarak bu işi yapabilirsiniz. Bu konuyu ayrıntılı olarak araştırırsanız, para kazanma potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu göreceksiniz.

Araba satışı yapmak

İkinci el araba piyasası sürekli olarak hareketlidir ve yakaladığınız fırsatları değerlendirerek iyi para kazanmanızı sağlayabilir. Tek yapmanız gereken, araba alıp satmak.  Bu işi yapmak artık ilan siteleri ile çok kolay. Verdiğiniz ilanlarla milyonlarca alıcıya ulaşabilir, kısa sürede satış yapabilirsiniz. Bu işi yapmak için; ikinci el araba alımı ve satımı ile ilgili internet üzerinden birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Geçim sıkıntısının hepimizi bunalttığı şu günlerde en çok ihtiyacımız olan şey, maddi sorunların bir şekilde üstesinden gelip rahat bir nefes almak. Umarız verdiğimiz bilgiler sizin için faydalı olur, şimdiden kolay gelsin.

Yorum Bırakabilirsiniz.